Liparské ostrovy

(Alicudi,Filicudi,Lipary,Panarea,Salina,Stromboli,Vulcano)

Úvod Itálie Francie Španělsko Švýcarsko EU a Brusel Nizozemí Balkán Severské z.
Andorra Portugalsko Rusko V. Británie Irsko Asie Afrika Servis Aero-Bus
Rakousko Sci-fi Novinky Wien Zvláštní úz. Lodní linky « Prezentace «

Ostrovy

*******

Baleáry

Capri a Ischia

Ischia

Corfu

Elba

Japonsko

Kanárské ostr.

Korsika

Malta

Německé ostr.

Sardinie

Sicílie

Tropical islands

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liparské ostrovy

Milazzo je na trati 99 FS, 36 km od Messiny. Liparské ostrovy jsou severně od Sicílie. Do nich patří Alicudi, Filicudi, Salina, Lipari, Vulcano, Panarea, Basiluzzo(malý,méně známý), Stromboli a více malých(Panarea,Ginostra, Rinella).

Doporučení při cestě ke kráteru na ostrově Stromboli: mějte s sebou mokrou roušku, a to pro případ, že se otočí vítr a požene sirné plyny Vaším směrem. Při nadýchání těchto plynů lehce ztratíte vědomí a hrozí vážné zdravotní komplikace. Dále sledujte podél cesty k vrcholu bunkry a malé úkryty. Ty jsou tam pro případ náhlé omezené erupce, kdy mohou vylétávat menší či větší kameny a části lávy. V těchto úkrytech by mělo být krátkodobé přečkání bezpečné.

Jelikož všechny tyto ostrovy jsou vulkanického původu, stále je na nich zřejmé, že docela nevyhasly. Bublající, vyvěrající voda, bláto a stoupající pára s určitou koncentrací sirných plynů je na každém kroku. Proto se nedoporučuje odcházet dál mimo značené cesty.

Propadnutí do takové horké studánky by lidské tělo velmi špatně snášelo.

Činná sopka Stromboli v akci.

Platí od 11.12 2016

Železniční mapy Itálie = sever,střed = střed(od Bologni, přes Řím, Neapol = Řím, Kalábrie = Kalábrie, Sicílie

sever Sicílie, Liparské ostrovy, jihozápadní část Kalábrie

(kliknutím na mapku se zvětší)

*********************************************************************

PRAHA  ---  Liparské ostrovy

********************************************************************

                                                       Praha hl.n.--------Wien Hbf.-----Roma Termini----Milazzo

                                                                   12.52-----------------16.49//

                                                                           RJ 77

                                                                   14.52-----------------18.49//19.23-----------9.22//11.26-------------20.15

                                                                           RJ 79                       EN 40233                 IC 727/729

                                                  EN 40233 -povinná místenka 9-13.Euro,  IC 727/729 -povinná místenka+příplatek podle km.

*******************************************************************************************************

                       Praha hl.n.--Č.Budějovice--Linz Hbf.---Venezia S.L.--Bologna C.--Roma Termini---Milazzo

                                                                                                       //9.25-------------------------------------13.10//21.31-------------7.06

                                                                                                                       ES 8419 n.)                        ICN 1955/1957

                           18.02-------------------------------------22.07//23.00-----8.24//17.25------------------------------------21.10//23.00--------------8.57

                                               EX 1547                           EN 237                      ES 9447 n.)                       ICN 1959/1961

EN 237 - povinná místenka 9-13. Euro,

n.)    -ES povinná místenka+příplatek podle km. V tabulce přehled ostatních spojů do Říma.

ICN 1955/1957, 1959/1961-pouze lehátka a lůžka

V Milazzu do přístavu pěšky cca.20 min.poctivé chůze, nebo TAXI. Jezdí i BUS.

 ==mapka  metro Roma ==

Souhrn Eurostar-Italia na trase Venezia---Roma

ES 9407 8419 9419 8427 9425 9427 8435 9435 9437 9439 9443 8447 8451 9451 8459
Venezia S.L. 7.25 9.25 10.25 11.25 11.35 12.25 13.25 14.25 14.35 15.25 16.25 16.35 17.25 18.25 19.25
Venezia Mestre 7.37 9.37 10.37 11.37 11.47 12.37 13.37 14.37 14.47 15.37 16.37 16.47 17.37 18.37 19.37
Roma Termini 11.10 13.10 14.10 15.10 15.20 16.10 17.10 18.10 18.20 19.10 20.10 20.20 21.10 22.10 23.10

*******************************************************************************************************

                                                  Praha hl.n.-------Wien Hbf.----Innsbruck Hbf.----Verona P.N.-----Roma Termini

                                                      23.58------------------6.55//7.30------------11.44//13.24-------------16.58//17.52-----------------20.45

                                                           EN 40477/407            RJ 160/560                   EC 87                       ES 8525

                                                                                             Roma Termini----Milazzo

                                                                                                          //21.31-----------7.06        ICN 1955/1957

 EC 87 -Povinná místenka 9-13. Euro. ES 9483 -povinná místenka+příplatek podle km.

Na ostrovy se společností Siremar,jiné jsou menší... nemyslím velikostí lodi

"výpary" na Liparských ostrovech nejsou vzácností (zde Vulcano vedle kráteru)

*******************************jinak:*****************************

  Praha hl.n.--Č.Budějovice---Linz Hbf.

                                                                              7.32--------------9.52//10.03-----------12.24

                                                                                      R 705                Os/R 3803

                                             Linz Hbf.----Innsbruck Hbf.------Bolzano----Roma Termini-----Milazzo

                                                 12.48--------------15.44//17.24-----------19.27//21.30---------6.00//7.26-----------------16.26

                                                              RJ 564               EC 83                 ICN 763**)                  IC 723  

EC 83 - Povinná místenka 9-13.Euro

ICN 763, IC 723 - Povinná místenka+příplatek podle kilometrů

**) -- 8.1---28.2 2017 jede jen 5.), 6.), jinak denně.

                                                             jiné spoje:            Roma Termini----Milazzo

                                                                                                     //21.31-----------7.06      ICN 1955/7   

ICN 1955/7 -jen lehátka a lůžka

Potřeba jízdenek FIP pro všechny varianty: ÖBB, FS.

************************************  PŘÍMO NA STROMBOLI  **********************************

== S PŘÍJEZDEM BRZY RÁNO ==

                                                       Praha hl.n.-------Wien Hbf.-----Roma Termini----Napoli Centrale

                                                           12.52-----------------16.49//

                                                                      RJ 77

                                                           14.52-----------------18.49//19.23---------------9.22//10.36--------7.)----------13.23   R 12301

                                                                      RJ 79                     EN 40233          //10.56-----X.), 6.)------13.10   Rv 2383

                                                                                                                   

EN 40233 -povinná místenka 9-13.Euro.

--------------------------------------

                                                                                           Napoli --------- Stromboli

                                                                                              20.00--------------------6.00     loď

loď jezdí ve vybraných dnech, sezónní cena 66.Euro. Ostatní viz:

http://www.siremar-prenotazioni.it/isole-eolie/traghetti-e-aliscafi-per-stromboli.php

*************************************************************************

Liparské ostrovy  ---  PRAHA

*************************************************************************

                                                          Milazzo--------Roma Termini-----Wien Hbf.-----Praha hl.n.

                                                              9.37-----------------18.34//19.04--------------8.46//9.10-------------13.06

                                                                        IC 728                   EN 40294                    RJ 72

                                                                                EN 40294 - Povinná místenka 9-13. Euro.

IC 728 - Povinná místenka+příplatek podle kilometrů

*********************************anebo:**********************************

                                                      Milazzo----Messina C.------Roma Termini---Venezia S.L.

                                                              21.26--------------------------------------7.13//7.50----------------11.35//

                                                                              ICN 1954-1956                         ES 9406

                                                              23.50------(0.20//0.35)----------------9.51//10.35-------------14.20//

                                                                              ICN 1958/1960                          ES 9416

                                                                hodinový interval

                                                                                                                    //17.30----------------20.54//

                                                                                                                               ES 9444 n.)

n.) - pokud by měl ES 9444 zpoždění, je vhodné vystoupit již ve Venezia Mestre(ES 9444,příj.20.32). EN 236 odtud odjíždí ve 21.09.

==přehled spojů ES Roma--Venezia:

ES 8408 9406 8416 9412 9414 9416 9418 9420 8432 8434 9430 8442 8446 9444 9446 9450 8464
Roma Termini 6.50 7.50 8.35 8.50 9.50 10.35 10.50 11.35 11.50 12.50 13.50 14.50 15.50 17.30 17.50 18.50 19.50
Venezia Mestre 10.23 11.23 12.08 12.23 13.23 14.08 14.23 15.08 15.23 16.23 17.23 18.23 19.23 20.42 21.23 22.38 23.23
Venezia S.L. 10.35 11.35 12.20 12.35 13.35 14.20 14.35 15.20 15.35 16.35 17.35 18.35 19.35 20.54 21.35 22.50 23.35

ES - Povinná místenka+příplatek podle kilometrů

všechny ICN  -jen lehátka a lůžka                                      

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;levněji, cestovatelský;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;bez IC, ES;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

                       v X.)                    Roma Termini----Firenze S.M.N.----Prato C.---Bologna C.--Venezia S.L.

                                                               6.03-------------------9.38CM/9.53------10.16//10.38----11.49//12.20----------14.18

                                                                          Rv 2304                    R 6726          R 6566                  Rv 2232

                                                                                                                    Faenza

                                                               7.28-------------------10.57//11.40-------13.27//13.39----14.21//15.20----------17.18

                                                                         Rv 2306                  R 21465          Rv 11536            Rv 2238

                                                                                                                  -Prato C.-

                                                               9.00-------------------12.48//13.10-------13.29//13.35----14.51//15.20---------18.18//

                                                                          Rv 2308                     R 3060           R 11628              Rv 2238

                                                     Roma Tiburtina

                                                              11.10-----------------14.48//15.10--------15.29//15.35---16.51//17.18---------19.18//

                                                                          Rv 2310                   R 3068            R 11636           Rv 2242

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 ==mapka  metro Roma ==

R 2306,2308,,2312 jedou i přes Roma Tiburtina, odjezdy o 9.min.později oproti Termini.

ICN 1954/6 -jen lehátka a lůžka

ICN 1958/1960 -jen lehátka a lůžka

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Jiné spoje z Benátek, či Říma = Venezia   Roma

*********************************pro všechny varianty*****************************

                buď přes Vídeň:                Venezia S.L.------Wien Hbf.-----Břeclav----Praha hl.n.

                               (MESTRE odj 21.09)//20.57------------------7.55//8.10---------9.04//9.07--------12.06

                                       EN 236 -Povinná místenka 9-13. Euro.      EC 104              EC 280

                                        

             anebo přes H.Dvořiště, Tábor:      Venezia S.L.(Mestre)------Linz Hbf.---Č.Budějovice---Praha hl.n

                                                                          20.57--------(21.09)------------6.01//6.35----------------------------------------10.57

                                                                                            EN 236                                R/EX 1540

                                                                               Povinná místenka 9-13. Euro.  

V Benátkách v pohodě stihnete buď prohlídku města, nebo i vykoupání na ostrově LIDO(lodí od nádraží).

Potřeba jízdenek FIP pro všechny varianty: ÖBB, FS.

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;bez IC, ES;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

                       v 6.)                    Roma Termini----Firenze S.M.N.----Prato C.---Bologna C.--Venezia S.L.

                                                               6.03-------------------9.38CM/9.53------10.16//10.38----11.49//12.20----------14.18

                                                                          Rv 2304                    R 6726          R 6566                  Rv 2232

                                                                                                                    Faenza

                                                               7.28-------------------10.57//11.40-------13.27//13.39----14.21//15.20----------17.18

                                                                         Rv 2306                  R 21465          Rv 11536            Rv 2238

                                                                                                                  -Prato C.-

                                                               9.00-------------------12.48//13.10-------13.29//13.35----14.51//15.20---------18.18//

                                                                          Rv 2308                     R 3060           R 11628              Rv 2238

                                                     Roma Tiburtina

                                                              11.10-----------------14.48//15.10--------15.29//15.35---16.51//17.18---------19.18//

                                                                          Rv 2310                   R 3068            R 11636           Rv 2242

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx  lodě na Lipary:

 

Milazzo - Vulcano -- Stromboli

Časy jsou orientační pro délku plavby  www.siremar.ch 

Linie

C/6A

C/4

C/3

C/2A

C/6Vell

C/2-R

C/2-R

C/6Vcel

C/2Vcel

C/6-A

Fähre

Lippi

Bellini

Bellini

Lippi

Stromboli

Lippi

Lippi

Stromboli

Stromboli

Lippi

 

täglich

Mo  Mi 
Do Fr So

Di Sa

täglich

Mo Di Mi
Do Fr

Mi

Mo  Di  Do
Fr  Sa So

Mo Di Mi
Do Fr

Sonntag

täglich

Milazzo

ab

 

07.00

07.00

09.00

10.30

 

 

14.45

14.45

18.30

Vulcano

an

 

08.25

08.25

10.25

|

 

 

|

|

19.55

 

ab

 

08.35

08.35

10.35

|

 

 

|

|

20.05

Lipari

an

 

09.00

09.00

11.00

11.35

 

 

15.50

15.50

20.30

 

ab

 

09.15

09.15

11.15

11.55

 

 

16.05

16.05

 

S.M.Salina

an

 

10.05

10.05

12.05

|

 

 

|

|

 

 

ab

 

10.15

10.15

 

|

 

 

|

|

 

Rinella

an

 

10.45

|

 

|

 

 

|

|

 

 

ab

 

10.55

|

 

|

 

 

|

|

 

Panarea

an

 

|

11.10

 

|

 

 

|

|

 

 

ab

 

|

11.20

 

|

 

 

|

|

 

Ginostra

an

 

|

12.10

 

|

 

 

|

|

 

 

ab

 

|

12.30

 

|

 

 

|

|

 

Stromboli

an

 

|

13.00

 

|

 

 

|

|

 

 

ab

 

|

14.15

 

|

 

 

|

|

 

Ginostra

an

 

|

|

 

|

 

 

|

|

 

 

ab

 

|

|

 

|

 

 

|

|

 

Panarea

an

 

|

15.30

 

|

 

 

|

|

 

 

ab

 

|

15.40

 

|

 

 

|

|

 

Filicudi

an

 

11.55

|

 

|

 

 

|

|

 

 

ab

 

12.05

|

 

|

 

 

|

|

 

Alicudi

an

 

13.05

|

 

|

 

 

|

|

 

 

ab

 

13.45

|

 

|

 

 

|

|

 

Filicudi

an

 

14.45

|

 

|

 

 

|

|

 

 

ab

 

14.55

|

 

|

 

 

|

|

 

Rinella

an

 

15.55

|

 

|

 

 

|

|

 

 

ab

 

16.05

|

 

|

 

 

|

|

 

S.M.Salina

an

 

16.35

16.35

 

|

 

 

16.35

16.35

 

 

ab

 

16.45

16.45

 

|

12.45

14.30

16.45

16.45

 

Lipari

an

 

17.35

17.35

 

|

13.35

15.20

17.15

17.15

 

 

ab

06.30

18.00

18.00

 

|

14.00

15.45

17.25

17.25

 

Vulcano

an

06.55

18.25

18.25

 

|

14.25

16.10

|

|

 

 

ab

07.05

18.35

18.35

 

|

14.35

16.25

|

|

 

Milazzo

an

08.30

20.00

20.00

 

13.00

16.00

17.50

18.30

18.30

 

 

Milazzo - Eolische Inseln - Napoli

 

Linie

C/1

Fähre

VITTORE CARPACCIO

 

Montag

Donnerstag

Samstag

Milazzo

ab

14.30

14.30

14.30

Vulcano

an

15.55

15.55

15.55

 

ab

16.10

16.10

16.10

Lipari

an

16.35

16.35

16.35

 

ab

17.20

17.20

17.20

S.M.Salina

an

|

   18.10 *

18.10

 

ab

|

18.30

18.30

Rinella

an

   18.10 *

|

|

 

ab

18.30

|

|

Panarea

an

19.30

19.25

19.25

 

ab

19.45

19.45

19.45

Ginostra

an

20.35

20.35

20.35

 

ab

21.00

21.00

21.00

Stromboli

an

21.30

21.30

21.30

 

ab

22.00

22.00

22.00

Napoli

an

Dienstag, 07.00

Freitag, 07.00

Sonntag, 07.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dienstag

Freitag

Sonntag

Napoli

ab

21.00

21.00

21.00

Stromboli

an

Mittwoch, 05.00

Samstag, 05.00

Montag, 05.00

 

ab

05.30

05.30

05.30

Ginostra

an

06.00

06.00

06.00

 

ab

06.30

06.30

06.30

Panarea

an

07.20

07.20

07.20

 

ab

07.30

07.30

07.30

Rinella

an

|

08.35

    08.35 **

 

ab

|

08.50

08.50

S.M.Salina

an

    08.30 **

|

|

 

ab

08.45

|

|

Lipari

an

09.35

09.35

09.35

 

ab

10.15

10.15

10.15

Vulcano

an

10.40

10.40

10.40

 

ab

11.00

11.00

11.00

Milazzo

an

Mittwoch, 12.25

Samstag, 12.25

Montag, 12.25

*   Montag und Donnerstag Anschluss von Alicudi/Filicudi nach Neapel

** Montag und Mittwoch Anschluss von Neapel nach Alicudi/Filicudi
 

Kromě společnosti Siremar provozují dopravu mezi ostrovy i další společnosti.

 

 

 

Úvod Itálie Francie Španělsko Švýcarsko EU a Brusel Nizozemí Balkán Severské z.
Andorra Portugalsko Rusko V. Británie Irsko Asie Afrika Servis Aero-Bus
Rakousko Sci-fi Novinky Wien Zvláštní úz. Lodní linky « Prezentace «