ISCHIA

Úvod Itálie Francie Španělsko Švýcarsko EU a Brusel Nizozemí Balkán Severské z.
Andorra Portugalsko Rusko V. Británie Irsko Asie Afrika Servis Aero-Bus
Rakousko Sci-fi Novinky Wien Zvláštní úz. Lodní linky « Prezentace «

Ostrovy

**********

Baleáry

Capri a Ischia

Corfu

Elba

Japonsko

Kanárské ostr.

Korsika

Liparské ostr.

Malta

Německé ostr.

Sardinie

Sicílie

Tropical islands

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostrov  Ischia  Ostrov Ischia je po ostrově Capri nejznámější, ale větší. Leží v Neapolském zálivu a to 33 km od Neapole, 33 km od Capri. Celkově patří do Kampánie, jejíž hlavní město je  Neapol.  Možná ostrov Ischia znáte pod starými jmény, např. Inarime, Pithecusa, Aenaria, Iscla.

Ostrov Ischia je vulkanického původu, nejvyšší vrchol tvoří Monte Epomeo s výškou 789 m. nad mořem. Monte Epomeo je již několik století nečinná sopka, ale s pozůstatky termální aktivity. K poslední vulkanické erupci došlo v roce 1301. Z výšky má ostrov téměř kruhový tvar, od moře ho uvidíte jako kužel. Jeho špičku tvoří vrchol již jmenované hory Mont Epomeo, která tak vyrostla právě díky sopečné činnosti z moře.

Historie Ischie začíná s řeckou kolonizací v r. 770 př.n.l. O světově proslulých termálních pramenech na ostrově psal již Homér ve své Iliadě. Římané objevili výjimečné vlastnictví, kterým ostrov oplývá - horké termální prameny. V podzemní vrstvě Ischie se skrývá největší koncentrace termálních vodních pramenů v Evropě. Na ostrově jich vyvěrá více než 100(např. Castiglione, Citara, Sorgeto, Nitrodi.  Toto bohatství bylo poprvé využito k terapeutickým účelům v 16. století. Lázeňská  zařízení a parky představují polovinu turistických služeb ostrova. Léčí se tam ischias, bolesti páteře, revmatické a astmatické potíže a gynekologické onemocnění. Také se využívají bahenní koupele.

Další zajímavosti ostrova Ischia:

ISCHIA PORTO - nejdůležitější přístav, který byl zřízen na místě jezera vulkanického původu, které v r. 1854 nechal Ferdinand II. Burbonský spojit kanálem s mořem. Tím vznikl zvlášť chráněný přístav. ISCHIA PORTO jsou také staré antické veřejné a vojenské lázně. Je to centrum ostrova, živé, moderní s hotely a obchody. ISCHIA PONTE si zachovává vzhled staré rybářské vesnice. Je tam i katedrála sv. Panny Marie z r.1300, kostel Sv.Ducha.

Město věží FORIO leží na západní straně ostrova. Známá je produkce vína, jsou poblíž vyhlášené pláže Citara, Cava dell isola. Samozřejmě množství termálních pramenů. Ve městě a okolí je také několik význačných kostelů. A věží, z nichž např. Torrione z r. 1480 byla později přeměněna na vězení, dnes na muzeum malíře G. Maltese.

 

 

Poseidonovy zahrady - FORIO - největší termální lázně ostrova na pláži Citara(otevřené 1.4 - 30.10, 8-18 hod.).

 Aphroditiny a Apollónony zahrady - St. Angelo - léčebné lázně, bazény s termální a mořskou vodou, jeskyně s parní lázní a fumaroly. Otevřeno: 15.4 - 29.10, vždy 8-18.00 hod.

 

 

Tropické zahrady - St. Angelo - nové léčebné lázně, 9 bazénů, římská sauna, nudistické a termální oddělení. Zde je otevřeno 1.4 - 8.1, denně 8.00 - 18.00hod.

Termální park Negombo - Lacco Ameno - exkluzivní park na pláži San Montano. 11 bazénů s mořskou a léčivou vodou, centrum kosmetiky se saunou a tureckou lázní. Otevřeno: 22.4 - 15.10, denně 8.30 - 19.00 hod.

Termální park Castiglione - Casamicciola - 7 bazénů s léčivou vodou (20-40°C), Kneipův bazén, termální oddělení, fitnes centrum a sauna.               

Rajská zahrada - Termální lázně se 3 bazény s léčivou vodou o různé teplotě, a jedním bazénem se sladkou vodou se nacházejí v zálivu Cartaromana, téměř naproti Aragonskému hradu. Otevřeno: 1.5 - 30.9 od 9 - 18.00 hod.

Aquadukt - na konci města Ischia, jde přes silnici do vesnice Barrano. Dokončen v r. 1673, kompletní až v r. 1853. Vedl vodu od Monte Epomea do Ischie.

Aragonský hrad - na malém kruhovém ostrově se strmými břehy, který je spojen s hlavním ostrovem 200 m. dlouhým mostem.

Michelangelova věž, mořské muzeum, Eden - komplex termálních bazénů v zahradě, kostel Madona delle grazie - to vše a plno jiných zajímavostí naleznete ve městě Ischia.

Po okolí nejen výstup na Monte Epomeo, plno pláží, jeskyně, prameny studené i teplé, exotické rostliny, květiny, středověká architektura, spojení autobusy či autokary po ostrově, na pevninu časté lodní spoje za cca. 12 Euro. Můžete s sebou vzít i kolo(na lodi zdarma) i auto.

 

 

 

Úvod Itálie Francie Španělsko Švýcarsko EU a Brusel Nizozemí Balkán Severské z.
Andorra Portugalsko Rusko V. Británie Irsko Asie Afrika Servis Aero-Bus
Rakousko Sci-fi Novinky Wien Zvláštní úz. Lodní linky « Prezentace «