Sci-fi  train

Úvod Itálie Francie Španělsko Švýcarsko EU a Brusel Nizozemí Balkán Severské z.
Andorra Portugalsko Rusko V. Británie Irsko Asie Afrika Ostrovy Servis
Lodní linky Sci-fi Novinky Wien Rakousko Aero-Bus « Prezentace «

Na této straně najdete tyto

SCI-FI spoje:

*******

EEC 130-131

Praha-Roma a zpět

********

EEC 26-27

Praha-Paris a zpět

********

EEC 36-37

Praha-London a zpět

********

EN 358-359

Praha-Paris a zpět

********

EN 235-234

Praha-Napoli a zpět

********

********

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SCI-FI  TRAIN 

SCI - FI, většinou znáte z filmů, knih. Ale SCI-FI ve vlakovém spojení?

Dobře, namítnete bláznivé, nemožné, divoké(když vynechám ty ostré výrazy). 

Ale sny mohou být různé. I ty divoké, neuskutečnitelné, bláznivé.

Pokud ale budou po našich tratích jezdit nové jednotky s vyšší rychlostí, naklápěním skříní, proč by se něco ze snů v podobné trase nemohlo objevit?

Takže prosím berte tyto další spoje se shovívavostí.

Samozřejmě nyní zatím nejezdí, neřiďte se podle nich.

##########################################################

##########################################################

EEC 130

Praha hl.n. - Roma Termini

Stanice

Příjezd

Odjezd

    Pozn.

Praha hl.n.

-------

6.30

 

Pardubice

7.24

7.25

 

Brno hl.n.

8.45

8.47

 

Břeclav

9.14

9.15

 

Wien Südbhf.

9.55

10.05

úvrať

Bruck a.d. Mur

11.55

11.56

 

Leoben

12.05

12.06

 

Klagenfurt

13.54

13.56

 

Villach

14.21

14.26

 

Tarvisio Bosc.

14.48

14.53

 

Udine

15.39

15.41

 

Pordenone

16.03

16.04

 

Venezia Mestre

16.46

16.50

úvrať

Padova

17.08

17.10

 

Ferrara

17.50

17.52

 

Bologna Cent.

18.22

18.24

 

Firenze S.M.N.

19.22

19.30

úvrať

Roma Termini

21.05

-------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EEC 131

Roma Termini - Praha hl.n.

Stanice

Příjezd

Odjezd

Pozn.

Roma Termini

---------

6.55

 

Firenze S.M.N.

8.30

8.38

úvrať

Bologna Cent.

9.36

9.40

 

Ferrara

10.09

10.11

 

Rovigo

10.29

10.31

 

Padova

10.55

10.57

 

Venezia Mestre

11.14

11.20

úvrať

Pordenone

11.38

11.40

 

Udine

12.02

12.04

 

Tarvisio Bosc.

12.50

12.55

 

Villach

13.17

13.22

 

Klagenfurt

13.47

13.49

 

Leoben

15.38

15.39

 

Bruck a.d. Mur

15.48

15.50

 

Wiener Neust.

17.01

17.03

 

Wien Südbhf.

17.38

17.50

úvrať

Břeclav

18.30

18.35

 

Brno hl.n.

19.03

19.05

 

Č. Třebová

20.00

20.01

 

Pardubice

20.35

20.36

 

Praha hl.n. 

21.45

 

 

 

 

 EEC 26/27

Praha hl.n.- Paris Est - Praha hl.n.

Stanice

Příjezd Odjezd

Pozn.

Stanice

Příjezd Odjezd

Pozn.

Praha hl.n. --------- 6.30   Paris Est --------- 8.00  
Ústí n.L. 7.34 7.35   Châlons en Ch. 9.26 9.28  
Děčín 7.56 8.01   Bar-le-Duc 10.07 10.08  
Dresden Hbf. 8.52 8.56   Metz Ville 11.05 11.15  
Dresden Neust. 9.02 9.03   St. Avold 11.42 11.43  
Leipzig 10.01 10.05 úvrať Forbach 11.56 11.57  
Weimar 10.57 10.58   Saarbrücken 12.05 12.10  
Erfurt 11.11 11.13   Homburg 12.29 12.30  
Eisenach 11.40 11.42   Kaiserslautern 12.47 12.49  
Fulda 12.27 12.29   Neustadt(Wein.) 13.13 13.14  
Frankfurt M. Hbf. 13.20 13.27 úvrať Mannheim 13.33 13.35  
Darmstadt 13.45 13.47   Darmstadt 14.08 14.10  
Mannheim 14.20 14.23   Frankfurt M.Hbf. 14.27 14.35  
Kaiserslautern 15.03 15.05   Fulda 15.26 15.28  
Homburg 15.21 15.22   Eisenach 16.13 16.15  
Saarbrücken 15.40 15.42   Erfurt 16.42 16.44  
Forbach 15.49 15.50   Weimar 16.57 16.59  
St.Avold 16.04 16.05   Leipzig 17.51 17.56 úvrať
Metz Ville 16.30 16.35   Dresden Neust. 18.54 18.55  
Paris Est 19.33 ---------   Dresden Hbf. 19.01 19.06  
        Děčín 19.57 20.02  
        Ústí n.L. 20.23 20.24  
        Praha hl.n. 21.28 --------

 

 EEC 36

Praha hl.n. -  London Waterloo

Stanice

Příjezd

Odjezd

Pozn.

Praha hl.n.

--------

6.30

 

Plzeň hl.n.

7.56

8.00

 

Mar. Lázně

8.50

8.51

 

Cheb

9.14

9.20

 

Marktredwitz

9.42

9.43

 

Nürnberg

10.43

10.46

 

Fürth (Bay)

10.52

10.53

 

Würzburg

11.40

11.42

 

Aschaffenburg

12.22

12.24

 

Frankfurt M.Hbf

12.52

13.00

 

Frankfurt Flugh.

13.10

13.12

 

Mainz

13.28

13.30

 

Koblenz

14.17

14.19

 

Bonn Hbf.

14.49

14.51

 

Köln Hbf.

15.12

15.20

 

Aachen

16.06

16.07

 

Liège Guillem.

16.48

16.49

 

Bruxelles Midi

17.56

18.30*)

 

Lille Europe

19.37

19.40

 

Ashford

19.41**)

19.42

 

London Waterl.

20.43

---------

 

EEC 37

London Waterloo - Praha hl.n.

Stanice

Příjezd

Odjezd

Pozn.

London Waterl.

---------

8.00

 

Ashford

8.59

9.00

 

Lille Europe

11.02**)

11.04

 

Bruxelles Midi

12.16*)

12.40

 

Liège Guillem.

13.58

13.59

 

Aachen

14.38

14.39

 

Köln Hbf.

15.22

15.30

 

Bonn Hbf.

15.51

15.53

 

Koblenz

16.23

16.25

 

Mainz

17.12

17.14

 

Frankfurt Flugh.

17.30

17.32

 

Frankfurt M.Hbf

17.42

17.50

 

Aschaffenburg

18.18

18.19

 

Würzburg

18.59

19.01

 

Fürth (Bay)

19.48

19.50

 

Nürnberg

19.56

20.00

 

Marktredwitz

20.59

21.00

 

Cheb

21.23

21.30

 

Mar.Lázně

21.53

21.54

 

Plzeň hl.n.

22.44

22.46

 

Praha hl.n.

0.12

---------

 

*) - celní a pasové odbavení                      **) - přechod času

oo

 

  EN 358/359

Praha hl.n. - Paris Est - Praha hl.n.

Stanice

Příjezd

Odjezd

Pozn.

Stanice

Příjezd Odjezd

Pozn.

Praha hl.n. ---------- 17.00   Paris Est -------- 21.00  
Plzeň hl.n. 18.27 18.32   Châlons en Ch. 22.26 22.28  
Mar.Lázně 19.32 19.33   Vitry le Fr. 22.44 22.45  
Cheb 19.57 20.05   Bar-le-Duc 23.07 23.09  
Marktredwitz 20.27 20.28   Metz Ville 0.06 0.26  
Nürnberg 21.46 21.48   St. Avold 0.53 0.54  
Fürth (Bay) 21.54 21.55   Forbach 1.07 1.08  
Würzburg 22.33 22.35   Saarbrücken 1.16 1.26  
Aschaffenburg 23.16 23.18   Frankfurt M.Hbf 3.36 3.50

2.)

Hanau 23.31 23.32   Würzburg 5.04 5.06  
Frankfurt M.Hbf 23.52 0.12

1.)

Fürth (Bay) 5.44 5.46  
Darmstadt 0.29 0.31   Nürnberg 5.53 5.56  
Mannheim 1.06 1.08   Marktredwitz 7.09 7.11  
Kaiserslautern 1.47 1.49   Cheb 7.40 7.48  
Saarbrücken 2.28 2.30   Mar.Lázně 8.13 8.15  
Metz Ville 3.11 3.31   Plzeň hl.n. 9.20 9.25  
Paris Est 6.30 --------   Praha Smíchov 10.50 10.52  
        Praha hl.n.  11.00 --------  

   1.) - spojení s částí z Dresden Hbf.

   2.) - odpojení části do Dresden Hbf.

 

EN 235/234

Praha hl.n. - Napoli C. - Praha hl.n.

Stanice

Příjezd Odjezd

Pozn.

Stanice

Příjezd Odjezd

Pozn.

Praha hl.n. --------- 14.40   Napoli Centrale --------- 16.45  
Pardubice 15.45 15.47   Formia 17.54 17.55  
Č.Třebová 16.22 16.24   Latina 18.28 18.29  
Brno hl.n. 17.26 17.29   Roma Termini 19.20 19.35  
Břeclav 18.00 18.06   Orvieto 20.31 20.32  
Wien Südbhf. 19.06 19.30

3.)

Chiusi 20.57 20.58  
Wiener Neust. 20.04 20.06   Firenze S.M.N. 22.00 22.08  
Bruck a.d.Mur 21.28 21.30   Bologna C. 23.11 23.15  
Leoben 21.42 21.44   Ferrara 23.46 23.48  
Klagenfurt 23.38 23.40   Padova 0.42 0.44  
Villach 0.08 0.20   Venezia Mestre 1.06 1.12  
Tarvisio Bosc. 0.44 1.00   Udine 2.48 2.49  
Udine 1.51 1.52   Tarvisio Bosc.  3.40 3.48  
Venezia Mestre 3.26 3.36   Villach 4.10 4.18  
Padova 3.59 4.00   Klagenfurt 4.42 4.44  
Rovigo 4.23 4.24   Leoben 6.34 6.36  
Ferrara 4.47 4.48   Bruck a.d.Mur 6.47 6.49  
Bologna C. 5.17 5.20   Wiener Neust. 8.14 8.16  
Firenze S.M.N. 6.22 6.30   Wien Südbhf. 8.51 9.06

4.)

Chiusi 7.30 7.32   Hohenau 9.52 9.53  
Orvieto 8.01 8.02   Břeclav 10.06 10.12  
Roma Termini 9.06 9.16   Brno hl.n. 10.42 10.45  
Latina 9.54 9.55   Č.Třebová 11.46 11.47  
Formia 10.29 10.30   Pardubice 12.26 12.28  
Napoli Centrale 11.40 -------   Kolín 12.59 13.00  
        Praha hl.n. 14.00 ------  

     3.) - přivěšení dalších vozů, výchozích z Wien Südbhf.

        4.) - odvěšení vozů končících v Wien Südbhf.

 

 

 

##############################################################

Vysvětlení:      EEC  - Expres EuroCity;  EN - EuroNight.

##############################################################

Uvedené spoje by byly možné za určitých podmínek:

Jednotky pro vyšší rychlost a s naklápěním skříní by byly kompatibilní se všemi systémy v navržené trase. Časy dorovnat podle přípojů, upravení rychlostí a jízdních dob.

 U vlaků EN 358/359 zřejmě větev z relace Dresden-Leipzig-Fulda  a zpět. Vázané na vozy odpovídající evropským normám pro kvalitu služeb, rychlost a ekologii.

Samozřejmě dohoda všech zúčastněných správ, případné reciprocity v soupravách a plno další byrokracie k tomu.

A pokud budou letecké společnosti Ryanair, Go-Fly, Easy-Jet a jiné, držet současné ceny, nemají denní spoje moc šancí na udržení cestujících. Přeci jen cena vlaků v Evropě je pro Čechy zatím příliš drahá.

Česko je členem Evropské unie a bude v  Schengenské dohodě. Bez toho by vše bylo "jinak".

 

sedící "člověk"?? v měsíční krajině-Mars

Touto nabídkou chci rozšířit nabídku cest. Ne, není to apríl.

Skutečně si můžete např. na Měsíci, Marsu či Venuši zakoupit pozemek a za nějakých 100 000 USD vyletět na Měsíc. Zatím...

viz www.lunarniambasada.cz

Chce to trochu nadhledu...

 

 

Úvod Itálie Francie Španělsko Švýcarsko EU a Brusel Nizozemí Balkán Severské z.
Andorra Portugalsko Rusko V. Británie Irsko Asie Afrika Ostrovy Servis
Lodní linky Sci-fi Novinky Wien Rakousko Aero-Bus « Prezentace «