TIBET

Úvod Itálie Francie Španělsko Švýcarsko EU a Brusel Nizozemí Balkán Severské z.
Andorra Portugalsko Rusko V. Británie Irsko Afrika Ostrovy Servis Aero-Bus
Rakousko Sci-fi Novinky Wien Zvláštní úz. Lodní linky « Prezentace «

Asie

********

Čína,Mongolsko

Irák

Írán

Sýrie

Vladivostok

Potala

Potala

cesta Sicchuan-Tibet

Budhisté

Obrázky převzaty z:

www.tibetpic.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TIBET

Platí od 9.12 2018

Provincie Číny. Prostřednictvím Dalajlámy se snaží o autonomii. Vzhledem k vysokým nadmořským výškám 2500-4200 m.n.m. se dá očekávat nezvyklá zima s minimem srážek. A málo kyslíku s nižším tlakem vzduchu, což bude důležité pro posouzení, zda Váš zdravotní stav vůbec cestu umožňuje. Například nová, rok jezdící železnice, má vozy uzpůsobené pro vyrovnávání tlaku na běžnou úroveň. A na ulicích v Lhase jsou tzv.kyslíkové boxy.  Tibet a Tibetskou plošinu najdete na jihozápadě Čínské lidové republiky. Plošina sousedí s pohořím Himálaj. Vzdálenost Peking-Lhasa 3761km.

Cestování do Tibetu
Podle oficiálního sdělení pobočky vlády Autonomní oblasti Xizang (Tibet) v Pekingu je k návštěvě cizince v Tibetu nutné povolení, které lze získat pouze u autorizované cestovní kanceláře XIGAZE CHINA INTERNATIONAL TRAVEL SERVICE Co. Ltd. Kontaktní osoba je pan BIAN BA (email 980307090@qq.com, tel. 0086 136 5890 6688).......další pokračování 
ZDE.

První ohlas při cestě do Tibetu - ZDE

Prezentace:   Tibetská trať z Pekingu do Lhasy    ( 2.76 MB )

    Vlak do Tibetu    ( 3.89 MB )

Do Ruska přes POLSKO  --  a jak tedy jezdit v Polsku?  --ZDE

*********************************************************************

PRAHA  ---  TIBET

*********************************************************************

nádraží ve Lhase

                                        Praha hl.n.--Ostrava hl.n.----Bohumín--Warszawa Wsch.---Moskva, Běloruské nádraží

                         jen v 1.)           5.41-------------9.08//9.23-----------9.34//9.51------------------------------------------------------------11.45

                                                        IC 1001               R 825           R 408/R 18BJ  -jen v 1.), -zvláštní tarif-jen lůžka

                        jen v 1.)            6.24-----------------------------------------------------------------14.46//15.36-------------------------------11.45

                                                              EX/IC 113                                                        R 408/R 18BJ  -jen v 1.), -zvláštní tarif-jen lůžka        

IC 1001 - neplatí režijka, FIPka, jízdenka ČD.

Potřebné jízdenky FIP: PKP, DB AG.

Potřebné jízdenky OSZD: BC, RŽD.

****************************anebo:***************************

                                                       Praha hl.n.------Warszawa Wschod.---Moskva, Běloruské nádraží

                                         jen 5.)          6.24--------------------------14.46//15.36-------------------------------11.45

                                                                        EX/IC 113                        EN 453/24SZ -jen lůžka

                                         v 6.)            6.24------------------------14.30//WaC//16.05-------------------------13.11

                                                                        EX/IC 113                               NZ 10  -jen lůžka

                            jen 1.), 6.).               14.24-------------------------22.39//2.57---------------------------------20.08

                                                                       EC/IC 117                       EN 441/D 14MJ -jen lůžka 

//WaC// -přestup Warszawa Central

Potřebné jízdenky FIP: PKP, DB AG.

Potřebné jízdenky OSZD: BC, RŽD.

****************************anebo:***************************

                                                     Praha hl.n.----Berlin Hbf.--Berlin Ostbhf.---Moskva, Běloruské nádraží

                                                         14.32--------------18.41//18.51-------19.01//19.24----------------------20.08 

                                                                 EC 172                   S 5                   EN 441/14  -jen v 1.), 6.)     

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                   Moskva, Jaroslavlské nádr.--------Ulan-Bator---------Peking

                                                                           23.55--------------------------*)-------------------------6.50-------------------14.35

                                                                                           *) - R 4ZJ   z Moskvy v 2.)

přes Trans-mongolskou dráhu) -129.40 hodin = 7826 km.

                                                                          23.55---------------------------------------------------------------------------------5.49

R 2SZ/320CH(Vostok) jede z Moskvy v 6.)

 v Pekingu 7.den (jede přes Trans-mandžurijskou dráhu-Charbin) - 145.04 hodin = 8984 km.

           

METRO v PEKINGU  -ZDE MAPKA

Jízdenky, místenky, víza, rady jak cestovat+přihlašování na milici v Rusku -viz int.adresa.

Train no.21  (vlak č.21)

Kilometry

stanice

stanice -

čínské znaky

příjezd

odjezd

pobyt

0

Beijing Xi West

北京西

----

20:10

----

291

Shijiazhuang North

石家庄北

22:50

22:55

5 Minut

516

Taiyuan

太原

00:37

00:44

7 Minut

1263

Zhongwei

07:10

07:25

15 Minut

1569

Lanzhou

兰州

12:26

12:43

17 Minut

1785

Xining West

西宁西

15:10

15:30

20 Minut

2615

Golmud

尔木

22:30

22:55

25 Minut

3435

Naqu

那曲

8:35

08:41

6 Minut

3757

Lhasa

13:03

----

----

 

********

Převzato z www.tibet.cn/en .

********************************************************************

TIBET  ---  PRAHA

*******************************************************************

Train no.22  (vlak č.22)

Kilometry

stanice

Stanice -

čínské znaky

příjezd

odjezd

pobyt

0

Lhasa

----

15:30

----

322

Naqu

那曲

19:05

19:09

4 Minuty

1142

Golmud

尔木

05:47

06:12

25 Minut

1972

Xining West

西宁西

13:13

13:33

20 Minut

2188

Lanzhou

兰州

16:01

16:17

16 Minut

2494

Zhongwei

21:21

21:31

10 Minut

3241

Taiyuan

太原

03:45

03:51

6 Minut

3466

Shijiazhuang North

石家庄北

05:36

05:48

12 Minut

3757

Beijing Xi West

北京西

08:20

----

----

Kilometry opraveny--rozdíl oproti první verzi byl i 15.km.

 ceny 2013(2014):

Soft Sleeper  $202  (měkké lehátko)

Hard Sleeper  $130  (tvrdé lehátko)

Hard Seat  $62  (tvrdé místo k sezení)

Standing-room Only $62 (místo k stání !?)

***************

                                                  Peking-------------Ulan-Bator---------Moskva, Jaroslavlské nádraží

                                                      23.00-----------------------------------------------------------------------------14.13

R 19CH (Vostok),

R 19CH (Vostok),   jede:  v 15,29.12.2018; 19.1; 2,9,23.2; 9,23.3; 6,13,27.4; 11, 25.5; 15,29.6.2019, zatím

z Pekingu  v Moskvě 7.den, jede přes Trans-mandžurijskou dráhu(Charbin).

                                                                          Jízdní doba:  140 hodin, 13minut............8984 km.

                                                      11.22--------------------------15.22-------------------------------------------13.58   ???????????????????

R 3ZJ , z Pekingu v 3.)

 jede přes Ulan-Batar, příjezd 6.den

                                                                               Jízdní doba: 127 hodin, 36. minut...........7826 km.

                                                                   Všechny vlaky jen s lůžkovými vozy a jakási 2.tř. k sezení ?!         

                                         

                                                 Moskva Běloruské n.---Warszawa Wsch.----Praha hl.n.

                                jen v 4.)                             19.12-----------------------------11.50//13.19-------------------21.39

                                                                                   D 17BJ/R 409                       IC/EX 112-povinná místenka

D 17BJ/R 409  -zvláštní tarif, jen lůžka

Potřebné jízdenky FIP: PKP, DB AG.

Potřebné jízdenky OSZD: BC, RŽD.

********************************anebo:******************************

                                                                           Moskva,Běloruské nádr.-----Praha hl.n.

                                                  jen v 1.)                          19.12-----------------------------------21.36

                                                                                               EN 21/404/112  -jen lůžka                           

Potřebné jízdenky FIP: PKP

Potřebné jízdenky OSZD: BC, RŽD.

********************************anebo:******************************

                         jen v 5.), 7.)         Moskva,Běloruské nádr.--Berlin Ostbhf.---Berlin Hbf.----Praha hl.n.

                                                        11.55-------------------------------------------7.17//7.59------------8.09//9.16----------13.26

                                                                          D 13MJ/EN 440 a.)                  RE 3110                EC 173

  a.)  --z Moskvy jen v 5.), 7.)., lehátka(z Terespolu), lůžka.

Potřebné jízdenky FIP: PKP, DB AG.

Potřebné jízdenky OSZD: BC, RŽD.

********************************anebo:******************************

                                            Moskva,Běloruské nádr.--Warszawa Wschodnia----Bohumín---Praha hl.n.

                            jen v 1.), 3.), 5.)            15.51---------------------------------7.47//8.49----------------------------------------------17.39

                                                                               D 9SZ/TLK 9                                  IC131/114

Potřebné jízdenky FIP: PKP, DB AG.

Potřebné jízdenky OSZD: BC, RŽD.

********************************anebo:******************************

     

*****************************************************************

stanice moskevského metra

Moskevské metro -mapka  =ZDE

Jízdenky, místenky, víza, rady jak cestovat+přihlašování na milici v Rusku -viz int.adresa.

**********************************************************************

===mlha nejen nad kanálem ale i u paláce Potala v Lhase===

 Lůžkové vozy, do Pekingu též jakási pololůžková úprava.

 Místa ve voze je nutno objednat co nejdříve, vlaky bývají výrazně plné.

Z Moskvy se jede po tratích těchto železnic:  RŽD (Rusko), MTZ(Mongolsko), CR(Čína)

Kilometry:

 Praha-Moskva = 2033 km

Moskva - Peking, přes Ulan-Batar = 7867 km.

Moskva - Peking, přes Charbin = 9001 km.

Příjezdy a odjezdy z Pekingu podle čínského času. Z Ulan-Bataru mongolský čas.

Lůžko do Moskvy z Prahy =cca. 949,- Kč

Potřebné jízdenky FIP: PKP

 Potřebné jízdenky OSZD: BC, RŽD, MTZ(při cestě přes Mongolsko), CR.

V Tibetu neplatí FIPka, pouze na části trati z Pekingu jízdenka OSZD Čína.

Jelikož Čína považuje TIBET za svou provincii, měla by tam platit čínská jízdenka OSZD !?

Zkusil jsem vnést dotaz na velvyslanectví ČLR. Ale asi mají jiné starosti-bez odpovědi.

ze stavby trati

Další info a obrázky na www.tibetpic.com  a   www.tibet.cn/en

==bohužel uvedené stránky jsou cenzorem silně omezené, odkazy často nefunkční...No je to část Číny.

 

 

Úvod Itálie Francie Španělsko Švýcarsko EU a Brusel Nizozemí Balkán Severské z.
Andorra Portugalsko Rusko V. Británie Irsko Afrika Ostrovy Servis Aero-Bus
Rakousko Sci-fi Novinky Wien Zvláštní úz. Lodní linky « Prezentace «