Írán

Úvod Itálie Francie Španělsko Švýcarsko EU a Brusel Nizozemí Balkán Severské z.
Andorra Portugalsko Rusko V. Británie Irsko Afrika Ostrovy Servis Aero-Bus
Rakousko Sci-fi Novinky Wien Zvláštní úz. Lodní linky « Prezentace «

Asie

*******

Čína,Mongolsko

Irák

Tibet

Sýrie

Vladivostok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÍRÁN - Tabríz, Teherán

Platí od 11.12 2016

Samotný Istanbul se částí rozkládá v Evropě, částí v Asii. Nádraží v Istanbulu na evropské straně se jmenuje Sírkeci, v asijské části Haydar pasa. Mezi nimi trať nevede. Buď vyrazíte pěšky = cca. 5 km, nebo použijete bus či taxi. Z nádraží Haydarpasa vyrazíte na 2968 km dlouhou cestu vlakem a navíc 90 km lodí po jezeře Van. Vaším cílem může být tím pádem Írán. Buď jeho hlavní město Teherán, nebo podle Vašeho tématu např. Isfahán, Mašhad, nebo Velká písečná poušť zvaná Dašte Lút, či snad Velkou solnou poušť, Dašte Kevir. Je možné, že budete chtít projet dále do Pakistánu nebo Afghanistánu. Na jihu Íránu jste v Ábádánu na dohled od Kuvajtu. A z Bandar-e-Abbásu uvidíte Hormuzský průliv. Bohužel, nevím o tom, že tam vede železnice. V Íránu neplatí FIPky, ani jiné slevy. Opět upozorňuji na oblečení a chování. Írán je islámská republika, kde celých 99% lidí je islámského vyznání. Měna: iránský rijál = 100 dinárů.

Zvláštní upozornění: průjezd východní částí Turecka je díky nejen Kurdům dosti nebezpečný.

Krátká procházka přírodou Iránu na prezentaci  -ZDE (5.82 MB)

*******************************************************************

PRAHA  ---  ÍRÁN, Tabríz, Teherán

******************************************************************* 

Spojení Praha--Istanbul  --ZDE

Potřebné jízdenky FIP: MÁV, CFR; BDŽ; CH, TCDD(jízdenka OSZD)

                                      Istanbul Haydarpasa--Ankara----Tatvan Wharf----Van Wharf--Tabríz----Teherán

                                                    22.55------------------6.45//10.25----14.53//loď přes jezero Van//21.30-------6.35----------20.20

   Vlak jede pouze:  

                                                   úterý                           středa                  čtvrtek                                       pátek      

    =odjezdy z označených stanic.

Samotný Írán se zatím chová k normálním cizincům normálně. Nesmíte přijet z Izraele...

**********************************************************************

ÍRÁN, Teherán, Tabríz ---  PRAHA

*********************************************************************

=Z Teheránu pouze ve čtvrtek=

                                     Teherán---Tabríz------VanWharf----TatvanWharf---Ankara---Istanbul Haydarpasa

                                        21.25-----------10.56----------19.56//loď přes jezero Van//4.57-----9.22//------------------------

                                        středa             čtvrtek                                          pátek    sobota

   

****************************************************************             

Spojení  Istanbul---Praha   --ZDE

Potřebné jízdenky OSZD: TCDD, pro Írán FIPka neplatí.

**********************************************************************

Pokud byste se chtěli přesunout z Iránu rovnou do Sýrie:

Spojení pouze orientační--zatím pozastaveno kvůli událostem v Sýrii...

TIMETABLE OF TEHERAN - SAM - TEHERAN TRAIN

TEHERAN - DAMASCUS

DAMASCUS - TEHERAN

 

Arrival

Departure

Service Days

 

Arrival

Departure

Service Days

Teheran

--

21:25

Monday Damascus

--

07:21

Monday
Tabriz

08:20

09:30

Tuesday Aleppo

12:11

12:45

Monday
Razi

14:05

14:40 (13:10) Yerel Saat

Tuesday Meydanekbez

15:23

16:40

Monday
Kapiköy

13:20

14:50

Tuesday Islahiye

17:35

18:50

Monday
Van

16:38

16:53

Tuesday Fevzipasa

19:07

19:15

Monday
Van Wharf

17:03

--

Tuesday Malatya

00:22

00:45

Tuesday
Tatvan Wharf

--

02:00

Wednesday Elazig

03:50

03:55

Tuesday
Tatvan

02:07

02:20

Wednesday Mus

09:26

09:31

Tuesday
Mus

04:01

04:06

Wednesday Tatvan

11:32

11:37

Tuesday
Elazig

09:39

09:44

Wednesday Tatvan Wharf

11:44

--

Tuesday
Malatya

12:55

13:30

Wednesday Van Wharf  

18.25

Tuesday
Fevzipasa

18:19

18:30

Wednesday Van

18:34

18:49

Tuesday
Islahiye

18:45

20:15

Wednesday Kapiköy

20:55

22:30

Tuesday
Meydanekbez

21:15

23:09

Wednesday Razi

22:40

00:45

Wednesday
Aleppo

01:50

02:20

Thursday Tabriz

05:15

06.35

Wednesday
Damascus

07.20

--

Thursday Teheran

18:45

--

Wednesday
Travel Time: 60 Hours 25 Minutes. Travel Time: 59 Hours 24 Minutes.

FARES (**)

1. From our Country to Syria

1 st Class One-Way Ticket Fares in CHF (Swiss Franc)

Van Tatvan Mus Elazig Malatya Narli Fevzipasa Islahiye  
28,30 28,30 26,30 20,30 17,30 10,80 9,80 9,80 Aleppo
38,30 38,30 36,30 30,30 27,30 20,80 19,80 19,80 Damascus

** Ticket sales price is calculated on the basis of the foreign exchange rate fixed by our Establishment .

2. From our Country to Iran

1 st Class One-Way Ticket Fares in CHF (Swiss Franc)

Van

Tatvan

Mus

Elazig

Malatya

Narli

Fevzipasa

Islahiye

 

14,80

15,80

19,30

25,80

28,30

32,30

33,30

33,30

Tabriz

28,00

29,00

32,50

39,00

41,50

45,50

46,50

46,50

Teheran

NOTE : Since the train from our country to Iran consists of couchette cars, a couchette price of 2,00 CHF will be added on the above mentioned fares.

3. Fares for ticket sales between Iran and Syria

1 st Class One-Way Ticket Fares in CHF (Swiss Franc)

Tabriz

Teheran

 

39,10

52,30

Aleppo

49,10

62,30

Damascus

NOTE : A couchette price of 2,00 CHF will be added on the fares mentioned in item 3.

Return ticket fares are two times as much single ticket fares.

 

 

 

Úvod Itálie Francie Španělsko Švýcarsko EU a Brusel Nizozemí Balkán Severské z.
Andorra Portugalsko Rusko V. Británie Irsko Afrika Ostrovy Servis Aero-Bus
Rakousko Sci-fi Novinky Wien Zvláštní úz. Lodní linky « Prezentace «